Filtrowanie
Filtruj

Oprogramowanie systemów operacyjnych i programy antywirusowe

Produktów: 3
Sortowanie

Ze względu na powszechność i przebiegłość ataków hakerskich cyberbezpieczeństwo stało się jednym z kluczowych zagadnień we współczesnym cyfrowym świecie. Programy antywirusowe stanowią więc standardowe wyposażenie laptopów i komputerów, przeznaczonych zarówno do użytku domowego, jak i biurowego czy korporacyjnego. Chronią urządzenia, pliki i dane przed realnymi zagrożeniami ze strony niepowołanych osób. Wykrywają, blokują i usuwają złośliwe oprogramowanie, w tym robaki, konie trojańskie, scareware itp.

W trosce o bezpieczne poruszanie się w sieci oferujemy antywirusowe oprogramowanie do laptopów, które uniemożliwia kradzież haseł, blokuje dostęp do skrzynki pocztowej oraz weryfikuje strony internetowe banków pod kątem oryginalności i prawdziwości. Dzięki funkcji zapory ogniowej hakerzy nie są w stanie dostać się na dysk, natomiast specjalne filtry wyszukują wiadomości typu spam i zapobiegają przesyłaniu ich na adres mailowy użytkownika. Zwiększony poziom ochrony prywatności pozwala na dodatkowe szyfrowanie poufnych informacji oraz nie dopuszcza do przypadkowego pobrania wirusa czy kliknięcia w link prowadzący do zainfekowanych witryn.

Do czego służy oprogramowanie systemów operacyjnych?

Umożliwia zarządzanie całym systemem komputerowym, a więc uruchamianie programów, kontrolę nad poszczególnymi zadaniami, nadzorowanie komunikacji z podłączonymi urządzeniami, wyświetlanie informacji na ekranie czy zachowanie plików na dysku twardym. Stanowi niezbędny element wyposażenia sprzętu elektronicznego, który służy do pełnego wykorzystania potencjału urządzenia. Innymi słowy, jest to wirtualne środowisko tworzące bazową platformę programową. Kieruje procesami w laptopie, smartfonie czy tablecie oraz pozwala na instalację pakietu MS Office, gier, przeglądarki internetowej itp.

Oprogramowanie systemów operacyjnych administruje zasobami komputera - pamięcią, procesorem i urządzeniami zewnętrznymi. Choć jego działanie odbywa się w tle, bez niego sprzęt byłby całkowicie bezużyteczny. Należy również pamiętać, że wpływa na bezpieczeństwo danych, co jednak nie oznacza, że nie warto inwestować w dedykowane programy antywirusowe.

Loading...
Zamknij